Bejegyzés: mit szerkeszthetsz?

A bejegyzések menüpont segítségével tudsz az oldalra tartalmakat feltölteni. Hasonló, mint az oldal, de a blog oldalamon olvashatod a kettő közötti különbséget, mely a látszat ellenére rendkívül lényeges.

Bejegyzések menüpont áttekintése

Mit tartalmaz még a ’Bejegyzések’ főmenüje:

  • Összes bejegyzés: itt vagyunk most
  • Új hozzáadása: ezt a gombot megnyomva új bejegyzést hozhatunk létre.
  • Kategóriák: innen érheted el a kategóriák menüt, ahol szerkeszteni lehet az oldalad kategóriáit.
  • Címkék: innen érhetőek el a címkék, ahol a címkéket tudod szerkeszteni a későbbiek során.

A főmenü ’Bejegyzés’ gombra kattintva az ’Összes bejegyzés’ almenü jelenik meg. Itt láthatod a meglévő bejegyzéseidet, ugyanúgy itt vannak a közzétett bejegyzések, ahogy a vázlatok is. A felső menüsor segítségével tudsz az előző pontok között navigálni. De találkozhatsz még az úgynevezett sarokkő-tartalommal is. Ezek az oldalad legfontosabb bejegyzései, ami az adott téma fő tartalmát képezi, ha úgy tetszik egy csomópont. Ha van a lomtárban valami, akkor az a kategória is itt szokott megjelenni. Arra kattintva eldöntheted, hogy visszaállítod a bejegyzést, vagy véglegesen törlöd.

Az alsó menüsorban a következő funkciók láthatóak:

  • Csoportműveletek: itt vagy szerkesztheted a kijelölt elemeket, vagy pedig a lomtárba teheted őket. Ezt a funkciót úgy tudod használni, hogy például, amit a lomtárba szeretnél helyezni (későbbi törlés miatt), akkor a bejegyzés címe előtti kis négyzetre rákattintasz, akkor egy pipa jelenik meg a négyzetben, így ez ki van jelölve. Annyit jelölsz ki, amennyit ki szeretnél törölni (ugye előbb a lomtárba kerül), majd a csoportműveletek legördülő menüjéből kiválasztod, hogy ’Lomtárba helyezés’, majd megnyomod az ’Alkalmaz’ gombot. Így ezek az elemek a lomtárba kerülnek. Ha az egészet ki szeretnéd jelölni, akkor a ’Címsor’ mező előtti négyzetet kell bepipálnod.
  • Összes dátum: itt a megjelenés dátuma szerint kereshetsz. A legördülő menüben kiválasztod, hogy melyik hónapot listázod ki, majd megnyomod a ’Szűrés’ gombot.
  • Összes kategória: itt ugyanúgy kereshetsz, csak kategóriákra lebontva. Kiválasztás után ne felejtsd el a ’Szűrés’ gombot megnyomni.

‘Mit lássunk’ fül:

Itt is találkozhatunk egy ’Mit lássunk?’ füllel, ahol a bejegyzésekről szóló információkat tehetjük bele a lista nézetbe, mint például: szerző, kategóriák, címkék, hozzászólások, dátum. De a Yoast SEO nevű bővítmény is ad nekünk plusz lehetőségeket az adatok terén.

Jobb felső sarokban találhatunk még egy kereső dobozt is. Ide beírva akár a címet, akár a kulcsszót rákereshetünk egy bejegyzésre is.

Mik a szerkesztési lehetőségek?

A bejegyzés fölé húzva az egeret a következő lehetőségeket láthatjuk:

  • Szerkesztés: ekkor a teljes bejegyzést szerkesztheted
  • Gyorsszerkesztés: ez esetben megjelenik egy kisebb szerkesztő felület a bejegyzés alatt (ezt a következő képen láthatod), még ugyanezen a részen, ahol csak néhány adatot tudsz módosítani. Ilyen például a bejegyzés címe, esetleg keresőbarát címe (ékezetek nélkül kötőjellel vagy alul vonással elválasztva), a dátum, ha titkosítva van, akkor jelszót is meg lehet adni. De itt tudod módosítani a kategóriát, vagy a címkéket, esetleg a hozzászólásokat engedélyezed vagy tiltod. De akár az állapotát is megváltoztathatod, ahogy megjelölheted „ragadósként”. Ez azt jelenti, hogy a bejegyzés oldalon, ha még ez után teszel közzé egy másik bejegyzést, akkor is ez marad az oldal tetején, nem pedig a fordított időrendi sorrendnek megfelelően a legújabban közzétett bejegyzésed.
  • Lomtár: ha törölni szeretnéd a bejegyzést, akkor először ide kerül, és innen lehet majd véglegesen törölni.
  • Előnézet: erre kattintva láthatjuk, hogy a bejegyzésünk hogyan fog megjelenni a honlapunkon.

Kategóriák és címkék szerkesztése:

A ’Kategóriák’ almenüben tudod a kategóriákkal kapcsolatos adatokat szerkeszteni. A bal oldali hasábnál új kategóriát tudsz hozzáadni, a nevével, leírásával, esetleg egy fő (szülő) kategóriának alárendelheted kialakítva ezzel egy hierarchikus rendszert.

A jobb oldali hasábnál a már meglévő kategóriákat tudod szerkeszteni. Az egérkurzort fölé viszed, akkor a következő lehetőségeid vannak:

  • Szerkesztés: erre rákattintva ugyanazzal az űrlappal találkozol, mint a jobb sávon a kategória létrehozásánál. Így ott is ugyanazokat az adatokat tudod szerkeszteni.
  • Gyorsszerkesztés: nem navigál el a WordPress egy másik oldalra, hanem itt rögtön a szövegdobozban tudod szerkeszteni a kategória nevét.
  • Törlés: ebben a részben nincs lomtár, hanem ha erre rányomsz, akkor az visszavonhatatlanul törlődik.
  • Megtekintés: erre kattintva megjelennek a kijelölt kategóriába tartozó cikkeid.

A ’Címkék’ almenü ugyanúgy működik, mint a kategóriák rész. Hogy mi a kettő között a különbség, arról egy cikk készült a blogomban, amit itt olvashatsz.

Tehát

A bejegyzések rövid áttekintésén túl vagyunk. Most jön majd az érdekes rész, mégpedig az, hogyan tudsz egy bejegyzést írni a blogodba, amit majd az olvasóid is látni fognak.

Ha videón is kíváncsi vagy a belépésre, akkor itt megtekintheted:

Similar Posts