Hogyan szerkesztheted az ár táblázatot?

Az ár táblázatnál megadhatod az áraidat, ráadásul reszponzív formában. De a szerkesztése már egy kicsit más kérdés. Ebben a részben leírom, hogyan tudod szerkeszteni Te magad is.

Bővítmény elérése

Bejelentkezel az admin felületére a honlapodnak. Ezt így tudod megtenni. Majd a bal oldali függőleges menüsorból kiválasztod a ‘Ninja Tables’ fület. Ha ezt megcsináltad, akkor ezt a felületet kell kapnod:

Itt rögtön láthatod az összes táblázatot amivel rendelkezel. Itt kétféle dolgot csinálhatsz, vagy létrehozol egy újat, vagy javítod a már meglevőt.

Táblázat javítása

A táblázatod nevére kell kattintanod, vagy ha csak simán fölé viszed az egeret, akkor ad egy sor menüt és ott az ‘Edit’, azaz a szerkesztés gombra kell kattintanod. A következő felületet láthatod:

Ha csak a táblázatban levő adatokat szeretnéd szerkeszteni, akkor elég a szerkesztendő részre kattintani és azonnal írhatod is azokat, amire szükséged van. Minden sor végén három kis ikon közül választhatsz. Az első, kis ‘ceruza’ ikon segítségével szerkesztheted az adatokat. A második ‘két papír’ ikonnal duplikálhatod, azaz megkettőzheted ugyanazt a sort. Ha törölni szeretnéd az adott sort, akkor a sor végén levő ‘kuka’ ikonra kattintva teheted ezt meg.

Ha új sort vagy oszlopot szeretnél hozzáadni, akkor a jobb felső sarokban levő lehetőségekre kell kattintani.

Új sor hozzáadása

Ha új sort szeretnél hozzáadni, akkor a jobb felső sarokban levő kék gombra (melyen az ‘Add Data’ felirat szerepel) kattintva teheted meg. Ilyenkor az alábbi képernyőt láthatod:

Itt azokat az adatokat tudod megadni, amik a táblázat első és fő sorában szerepelnek. Ha kitöltötted a szükséges információkkal, akkor a kék színű ‘Add’ gombra kattintva már kész is a következő sorod.

Új oszlop hozzáadása

Ezt kétféleképpen tudod megcsinálni. Elsőként a fő szerkesztés menüben is lehetőséged van az ‘Add column’ gombra kattintva. De most a második lehetőségből nézzünk egy kicsit többet is . A ‘Table Configuration’ fülre (piros karikával jeleztem hol találod) kattintva az alábbi képernyőt kapod.

A jobb oldali szürke mezőben láthatod a táblázatod első sorát. Ezeket fogod tudni itt szerkeszteni.

Ha a jobb oldali kék gombra ‘Add Column’ gombra kattintasz, akkor ezeket az adatokat láthatod:

  • Column name: az új oszlop neve
  • Column key: inportáláshoz és exportáláshoz kell, itt most nem foglalkozunk vele.
  • A maradék két sorban az alapbeállítások megfelelőek lesznek nekünk.

Ha megvagyunk ezzel, akkor az ‘Add Column’, kék gomb újra megnyomásával már hozzá is adtad az új oszlopot.

Ha pedig az adott sor végén levő ‘Ceruza’ ikonra kattintasz, akkor pedig ezt látod:

Ide kattintva az előző adatokat kitöltve láthatod. Két lehetőséged van. Vagy átnevezed az oszlopod a ‘Column Name’ sorhoz írva az új nevet. Ilyenkor csak a kék gombra kell kattintanod az átnevezés véglegesítéséhez.

Ha pedig törölni szeretnéd az egész oszlopot, akkor a piros ‘Delete’ gombra kattintva teheted ezt meg.

Új táblázat létrehozása

Ennek az eléréséhez a kezdő képernyőre kell menned, amit rögtön a belépés és a bővítmény elérésével kaptál:

Utána a kék ‘Add New’ gombra kattintással tudsz egy új táblázatot hozzáadni. Akkor ezt látod a képernyőn:

Ezek az alap beállítások. Itt elég csak a ‘Table Title’ részt kitöltened, ez lesz a táblázatod neve. A ‘Table Description’ alatt levő részbe pedig adhatsz a táblázatodnak egy leírást, de ezt nem kötelező kitölteni. Ezután menj rá a bal oldalon levő fekete menüsor ‘Drag & Drop Table’ fülére. Itt az alábbiakat adhatod meg:

Ebben a részben a ‘Table Title’ sornál megadhatod a táblázat címét, ezt már a honlapon is láthatják az ügyfeleid. Majd a bal oldali részen a számok melletti plusz és mínusz jelekkel adhatod meg, hogy a táblázatod hány sort és oszlopot tartalmazzon. Ha ezzel kész vagy, akkor a kék ‘Create’ gombra kattintva el is készítetted a táblázatodat. Utána a következő képernyőn már annyi a dolgod, hogy megadd a szükséges adatokat. De akár a betűtípust és méretet id megadhatod, ha szeretnéd, de az alapbeállítások itt is megfelelőek.

Ha készen vagy, akkor a jobb felső sarokban levő ‘Save Table’, kék gombra kattintva mentheted el a változásokat.

Megjelenítés a honlapon

Ehhez a részhez előzetesen nem árt egy kicsit tanulmányozni a ‘Hogyan írj?’ című részt, amit itt olvashatsz el. Ehhez a lényeg, hogy a fő képernyőn mindegyik táblázathoz jár egy rövid kód, angolul ‘ShortCode’. Ezt a narancssárga keretben találod meg:

Ezt ki kell másolnod. Majd a bal oldali fekete alapon levő menüben meg kell keresned az Oldalak részt, amire rákattintva láthatod, hogy honlapod milyen oldalakkal rendelkezik. Itt meg kell keresned azt, amelyik főoldalként van beállítva és a ‘Szerkesztés’ gombra kell kattintanod. Ezt narancssárga karikával jelöltem.

A legegyszerűbb, ha megkeresed azt a részt, ami után szeretnéd beilleszteni a táblázatodat, rákattintasz arra a részre és nyomsz egy ‘enter’ gombot. Ezután a bal felső részben a fekete alapon fehér ‘plusz’ jelre kattintasz és kikeresed a ‘Rövid kód’ elnevezésű részt:

Erre kattintva már az adott blokkba be tudod illeszteni a Ninja Tables kimásolt rövid kódját. Utána már nincs más dolgod, mint az egész oldal jobb felső sarokban levő kék ‘Frissítés’ gombra kattintanod, ahol már az igazi oldalon életbe is lépnek a változtatások.

Tehát

Ezzel a bővítménnyel nagyon sok lehetőséged van a szerkesztésre. Mi most csak a felszínét érintettük, amire feltétlenül szükséged van egy alapvető javításnál, vagy esetlegesen egy új táblázat létrehozásánál.

Similar Posts