Hozzászólások kezelése a honlapodon!
Ebben a részben bemutatom a főmenüben levő ’Hozzászólás’ menüpontot. A hozzászólás menüpont segít abban, hogy az oldalra harmadik személyektől érkező reakciókat kezelni tudd a weboldalon. A hozzászólások alapbeállításait kérésednek megfelelően elvégzem a weboldal elkészítésekor, így ezzel nem kell foglalkoznod.
Beállítási lehetőségek
Ha a főmenü ’Hozzászólás’ fülre rákattintasz, akkor ezzel a felülettel találkozol:

Itt nincs almenü, hanem rögtön ez a kép töltődik be. A menüpont megismerését kezdjük a felső sor elemzésével. Balról jobbra a következő kifejezéseket láthatod:
- Összes: ezt megnyomva az összes hozzászólás megjelenik, ami a weboldaladon található.
- Saját: ezek azok a hozzászólások, amiket válaszként Te adtál mások kérdésére.
- Függőben: ez a pont beállítás kérdése. Ide azok a hozzászólások kerülnek, amiket harmadik felek beküldtek, de még általad nem lettek elfogadva, így az oldalon más olvasók nem látják még ezeket. Érdemes ezt a beállítást alkalmazni.
- Jóváhagyott: ezek azok a hozzászólások, amik már megjelentek az oldalon. Be lehet állítani úgy is, hogy a hozzászólás azonnal jelenjen meg, ahogy a küldés gombra kattint a látogató.
- Szemét: ezek az olyan hozzászólások, amit a WordPress spam-ként érzékel. Érdemes ezt a mappát is figyelni, mert lehet, hogy van olyan is közte, aminek nem lenne ott a helye.
- Lomtár: ha valamilyen hozzászólást kitöröltél, akkor nem tűnik el azonnal a rendszerből, hanem ide kerül. Így ha esetleg meggondolnád magad, akkor még visszavonhatod a törlést és újra jóvá lehet hagyni a hozzászólás megjelenését. Ha már innen törölted, akkor nincs mód arra, hogy az elveszett adatokat pótolhasd. Ha erre a menüre kattintasz, akkor lehetőséged van a ’Lomtár kiürítése’ gomb segítségével az összes nem kellő hozzászólás törlésére, ami ebben a mappában van.
- Ugyanebben a sorban van lehetőséged arra is, hogy megadj egy kulcsszót és úgy kereshess a hozzászólások között. Ez akkor jó funkció, ha több 100 adattal rendelkezel
A következő sorban lehetőséged van több hozzászólással is elvégezni ugyanazt a műveletet egy mozdulattal. Ilyenkor az üres dobozt kijelölöd az általad választott hozzászólás előtt (amivel az adott műveletet akarod végezni) és a legördülő ’Csoportműveletek’ menüből kiválasztod, hogy mi történjen. Ilyen művelet lehet az elutasítás (nem hagyod jóvá), elfogadás (jóváhagyod), spam-nek jelölés vagy a lomtárba helyezés.
A mellette levő résznél a hozzászólásokat kategóriákra is van lehetőséged lebontani és így is kereshetsz az adott hozzászólásra.
Mit lássunk?
A jobb felső sarokban itt is létezik egy ’Mit lássunk?’ fül. Erre kattintva előjön egy kisebb menü, aminek a segítségével beállíthatod, hogy milyen információk jelenjenek meg a hozzászólásokkal kapcsolatban:

Itt a következő lehetőségek vannak:
- ’Szerző’: itt azt láthatod, hogy ki írta az adott hozzászólást, ha ez elől kiveszed a pipát, akkor ezt az információt nem fogod látni a fő képen. Ezt zöld kerettel jelöltem meg.
- ’Válaszul a következőre’: ebben a részben azt láthatod, hogy éppen melyik bejegyzéshez érkezett az adott hozzászólás. Ezt kék kerettel jelöltem meg.
- ’Elküldve’: itt a hozzászólás elküldésének a dátumát a pontos idővel együtt láthatod. Ezt narancssárga kerettel jelöltem be.
- ’Oldal lapozás’: itt azt tudod beállítani, hogy lapozás nélkül egy oldalon hány darab hozzászólást jelenítsen meg.
- ’Megtekintés mód’: itt azt láthatod, hogy az adott hozzászólással kapcsolatban milyen lehetőségeid vannak. Ezt a piros kerettel jelöltem meg. Két opció közül választhatsz. A kompakt nézetben csak az adott hozzászólást láthatod, ahhoz, hogy lásd a lehetőségeidet az adott hozzászólással kapcsolatban az egeret a hozzászólás fölé kell vinned. Kiterjesztett nézetben a hozzászólás szövege alatt automatikusan megjelennek ezek a lehetőségek.
Hozzászólásokkal mit csinálhatsz?
Mik a lehetőségek a hozzászólásokkal kapcsolatban?
- Elutasítás: nem jelenik meg az oldalon. Ezt akkor tudod megcsinálni, ha a hozzászólás megjelenése az oldalon az engedélyedhez kötött.
- Válasz: válasz szöveget fogalmazhatsz meg.
- Gyorsszerkesztés: itt maradva ezen menüpontban szerkesztheted a hozzászólást, a beküldő nevével együtt.
- Szerkesztés: egy külön szerkesztőfelület jelenik meg a fenti adatok szerkesztése céljából. Ugyanazt lehet itt is csinálni, csak egy kicsit nagyobb felületen teheted meg. Ez akkor jó, ha laptopról dolgozol, ahol amúgy is kicsi a monitorod, és ezzel a megoldással jobban átláthatod.
- Spam: áthelyezés a levélszemét közé.
- Lomtár: kirakod a lomtárba törlés céljából.
Válasz megírása: ha nincs szükséged valamilyen speciális elemre (például új bekezdés, vastag vagy dőlt betű, esetleg link beágyazása), akkor elég egyszerűen begépelned a választ. Ha szeretnél beletenni valamilyen speciális szerkesztési elemet, akkor egy kicsit bele kell fogni a html szerkesztésébe.

A doboz felső részében találhatunk különböző kifejezéseket. Ezek segítségével tudjuk megszerkeszteni a válaszunkat. Szerintem érdemes csalnunk egy kicsit. Ezt úgy tehetjük meg, hogy átmegyünk a ’Bejegyzés’ menü ’Új hozzáadása’ részben a szerkesztőfelületre. Itt leírjuk a választ, kedvünkre megformázzuk, majd a jobb oldali felső sarokban rákattintunk a három pontra. Itt az almenüben megkeressük a ’Kód szerkesztése’ fület, amire rákattintunk. Ezzel megkapjuk a beírt szövegünk html kódolását. Ezt egy ctrl+C és ctrl+V másolással beillesztjük a válasz szövegdobozába és készen is vagyunk.
Ha szeretnéd videón is látni:
Tehát
Ebben a bejegyzésben részletesen olvashattál a hozzászólások témaköréről. Elég sok funkcióval rendelkezik az alap WordPress is. A hozzászólásokkal kapcsolatos beállításokat a honlapod elkészítésekor elvégeztem azzal tennivalód már nincs.