Megjelenés: a sablonod szerkesztése
A ’Megjelenés’ menüpontban lehet kiválasztani, vagy feltölteni azt a sablont, amit használni kívánsz, valamint annak a megjelenését a weboldalad stílusára szabni.

Sablonok beszerzése
A sablonokat le lehet tölteni a WordPress hivatalos oldaláról az admin felületen keresztül, vagy pedig pénzért megbízható helyről be is lehet szerezni őket.
Az ingyenes sablonok nagy hátránya, hogy a weboldalhoz való igazításra, és a különböző módosításokra az estetek többségében kevesebb lehetőség van, mint egy prémium sablon esetében. Nem ritka az sem, hogy az ingyenes sablonok láblécében „idegen” linkek is találhatóak, melyek ha nem megfelelő helyre mutatnak, akkor könnyen problémába ütközhetünk, mivel ha a linkelt webhely büntetést kap, akkor sajnos a mi oldalunk sem ússza meg. Ha ingyenes sablon mellett döntünk, akkor erre a részre fokozottan figyelj, mert nem minden esetben tartalmaz az adott sablon ilyesmit.
Egy prémium sablonnál jóval több a lehetőség, valamint kaphatunk hozzájuk néhány fizetős bővítményt is ajándékként, amivel például egy képváltogatót az oldal elejére könnyen és szépen be tudunk illeszteni. Valamint ezekhez a sablonokhoz létezik frissítés is, ahogy a minőségi ingyenes sablonokhoz is van.
Hogyan szerkesztheted?
Most nézzük meg milyen almenük találhatóak ebben a részben:
- Sablon: itt láthatóak a feltelepített sablonjaink. Célszerű itt is a kevesebb több elvét vallani. Nem érdemes annál az egy-két darabnál többet telepítenünk, mint amit használunk.
- Testreszabás: ennek a pontnak a segítségével módosíthatod a weboldaladnak megfelelően a beszerzett sablont. A prémium sablonok és néhány ingyenes már annyi lehetőséget kínálnak, hogy két különböző honlapnak, mely ugyanazt a sablont használja, teljesen más kinézetet kölcsönözhet, méghozzá úgy, hogy az eredeti sablonra már rá sem lehet ismerni. Hogy rákattintva ez az almenüpont miket tartalmaz, az teljesen sablonfüggő. Nézzünk most rá egy példát:
- Honlap azonosítás: itt adható meg a honlap neve, egysoros leírása (beállításoknál is láthattuk), de a logo-t is ide tudjuk beilleszteni, ahogy a honlap ikonját (favicon) is.
- Elrendezés: az oldalon mi és hogyan kapjon helyet, melyik oldalsávot használjuk, ha használjuk egyáltalán és minden egyéb, ami az oldal elemeinek az elhelyezkedéséért felelős, azt itt találhatjuk meg.
- Betűkészlet: itt tudod megadni, hogy az oldalad milyen betűkészletet használjon fel a tartalmak megjelenítéséhez. Sokszor alulértékelt ez a rész, pedig nagyon fontos, és rendkívül megkönnyítheti a weboldalad olvashatóságát.
- Színek: az oldalad meghatározó színek ebben a pontban állíthatóak. Ez néhány helyen kevesebb, néhány helyen pedig a legkisebb részletekbe menően is állíthatod ezt a részt.
- Általános: ide olyan beállítások tartozhatnak, amiket a többi helyen nem lehet bekategorizálni.
- Menük: menük ebben a részben is állíthatóak, annyi az előnye, hogy rögtön láthatod a képernyőn, hogy a módosítás pontosan hogyan fog kinézni a látogatók számára.
- Widgetek: ezeket itt is állíthatod, ugyanazzal az előnnyel, amelyet feljebb a menük esetén említettem.
- Kezdőoldal beállítások: erről többet a beállítások bejegyzésnél tudhatsz meg.
- De létezhetnek még bővítmények, melyek itt kaphatnak helyet, vagy sablontól függően tartozhatnak még ehhez a ponthoz további beállítások. De nem kizárt az sem, hogy egy ingyenes sablon esetében nem található meg ennyi módosítható elem.
- Widgetek: ezek olyan modulok, vagy minialkalmazások, amelyek lehetővé teszik különféle információk hozzáadását a téma oldalsávjának, fejrészének vagy lábrészének tartalmához. Ilyenek lehetnek a kategóriák, archívumok, legutóbbi bejegyzések, de mivel lehet html kódot is szerkeszteni, így a lehetőségek tárháza szinte végtelen.
- Menük: ez a rész lehetővé teszi, hogy navigációs menüt hozhass létre az oldalad fejrészében, amelyekre a látogatók a webhely kívánt részére tudnak navigálni. Ez tetszés szerint alakítható, kérésednek megfelelően ez is kialakításra kerül az oldal létrehozása során.
Ha szeretnéd videón is látni:
Tehát
Ezt a részt a kívánságodnak megfelelően beállítottam, nem érdemes a honlap kódszerkezetébe belenyúlni, mivel könnyen el lehet bármit állítani, mely jobb esetben egy nem kívánt módosításhoz vezet, rosszabb esetben viszont elérhetetlenné teszi az oldalad.