Vezérlőpult: honlapod áttekintése

A vezérlőpult részen áttekinthetjük a weboldalunkról szóló fontosabb információkat, valamint itt találkozhatunk a szükséges frissítésekkel is.

A vezérlőpultra kattintva rögtön a ’Kezdőlap’ jelenik meg. Ezt az alábbi képen láthatod piros kerettel megjelölve:

Ezen a részen láthatsz olyan adatokat, mint a biztonsági bővítmények teljesítménye, hogy mennyire hatékonyan működik a tűzfal, de láthatsz arról is információkat, hogy SEO szempontból hogy teljesítenek a cikkeid. Hogy itt mik szerepeljenek, azt a ’Mit lássunk?’ fül segítségével Te is meghatározhatod. Ezt a jobb felső sarokban találod és zöld kerettel jelöltem meg.

Rákattintva egy felső lenyíló menüsort látsz, ahol egyes részeken van pipa más részeken viszont üres keretek. A pipa résszel megjelölt elemet nyilvánvalóan látni fogod, az üres keretes rész viszont nem lesz látható.

Nézzük meg röviden, hogy milyen áttekintő menüből választhatsz:

  • Webhely egészségi állapota: ez „a WordPress konfiguráció kritikus információit és a figyelemre érdemes tételeit” jeleníti meg. Ezzel a ponttal az ’Eszközök’ menüpontnál részletesebben is foglalkozunk.
  • ’Ránézésre’ fül olyan információkat tartalmaz, mint az oldalon levő bejegyzések és oldalak száma, valamint a WordPress verziószámát és a sablon elnevezését.
  • ’Történések’ fülnél láthatod, hogy mely bejegyzések vagy oldalak lettek közzétéve és pontosan mikor. Ez jó lehet ellenőrzésre akkor is, ha valamilyen bejegyzés megjelenését beidőzítetted. Itt egy pillantással le tudod ellenőrizni, hogy időben megjelent-e.
  • Wordfence activity’ pont: ezzel a biztonsági bővítménnyel kapcsolatos áttekintő információkat ad meg az előző hét eseményeit felölelve.
  • ’Yoast SEO’ rész: ez a SEO-val kapcsolatos információkat jeleníti meg, amiket a bővítmény összegzett az oldaladdal kapcsolatban.
  • ’Gyors vázlat’: ezen belül egy cím leírása után azonnal írhatsz egy bejegyzést, amit itt el is tudsz menteni. Ez akkor jöhet jól, ha valamit gyorsan fel szeretnél írni, mert különben a feledés homályába merülne.
  • ’WordPress események és hírek’ pontnál a nevéből is adódóan WordPress-szel kapcsolatban kaphatsz információkat az eseményekről és a vele kapcsolatos hírekről. Ezek mind angol, mind magyar nyelven megtalálhatóak. Ha érdekel a téma és kicsit szeretnél belemélyedni, akkor ez egy nagyon jó kiindulópont lehet.
  • ’Üdvözlet’ rész az, amit szerintem senki nem hagy kint. Itt megköszönik, hogy a WordPress webmotort választottad, és, hogy éppen melyik verizót használod, informatív jellege nem igazán van.

Frissítések

Frissítések rész a Vezérlőpult főmenü egyik almenüje, rákattintva a következő kép fogad:

Itt láthatod külön részekre bontva, hogy melyik szekcióban jelent meg új frissítési lehetőség. Van lehetőséged ezeket külön frissíteni. Fontos, hogy mielőtt elkezdenél bármit is frissíteni, érdemes előtte egy biztonsági mentést készítened! Ha esetleg valami balul sülne el, és elérhetetlen lesz az oldal, akkor legyen mihez visszatérni és a hiba javításáig se kelljen a látogatókat nélkülöznöd.

Az első nagy részben a WordPress frissítését láthatod, általában havonta vagy kéthavonta jelenik meg új verzió. Mindig érdemes frissen tartani, mivel előfordulhat, hogy egy biztonsági rést szüntetnek meg. Ha így van, és nem frissítesz, akkor nagyobb lesz a kockázatod azzal kapcsolatban, hogy feltörhetik az oldaladat. Persze ez nem törvényszerű, de mindig érdemes megelőzni a bajt, mint feleslegesen kockáztatni.

Külön rész vonatkozik a bővítmények, a sablonok és a fordítások frissítésére is. Az előző két kategóriát ugyanazon okból érdemes mielőbb frissíteni, mint magát a WordPress-t. Bár itt előfordulhat az is, hogy csak a kinézete változik a bővítménynek, vagy esetleg új funkciót építettek egy sablonba. Ilyenkor azt szokták mondani, hogy érdemes várni a javításra, mert előfordulhat, hogy nem megfelelően működik az adott bővítmény. A fordítások frissítésénél a magyar nyelvű fordítási hibákat küszöbölik ki, így itt általában nem beszélhetünk biztonsági résről.

Tehát

A vezérlőpult rész ad egy áttekintést a weboldaladról. Így amikor belépsz akkor ezekre rápillantva gyorsan láthatod, hogy mi történt, amíg „távol voltál”.

Similar Posts